Icebreaker Festival 2019 lineup

THE WEDGEWOOD ROOMS

Main Stage 

Friday Evening    (Age 14+)

10:35 RICHARD MORRIS

9:45 MARLEY BLANDFORD

8:55 LILY GARLAND

8:05 SOUTHERLIES

7:15 WINTERS HILL

Saturday    (Age 14+)

10:35 IS BLISS

9:45 MELT DUNES

8:55 TYPE TWO ERROR

8:05 BARBUDO

7:15 SHOOT THE DUKE

6:25 DELTORERS

5:35 FLOWVERS

4:45 BROKEN LINKS

3:55 SUBMARINER

3:05 HERCULES MORSE

2:15 KAYLEIGH THOMAS & THE EFFECTORS

1:15 BEMIS

THE WINE VAULTS (Stage 1)

Saturday    (Age 14+ until 7pm)

10:15 THE MACHETE

9:15 THE OUTLAW ORCHESTRA

8:15 LUCID RISING

7:15 YEEHAA GRANMA

6:15 CYPRIAN SCEPTRE

5:15 COSTELLOS

4:15 MIKE KEATING

3:15 SUNSTREETS

2:15 AARON PEARCE

THE DECO

Stage

Friday Evening    (Age 18+)

10:15 SLEEPWALKER

9:25 GRIM RAVINE

8:35 BRING THE REVOLUTION

7:45 PIONEERS

6:55 THE LOST & DIVIDED

6:05 GRAVEL RASH

Saturday    (Age 14+ until 7pm)

9:05 MORASS OF MOLASSES

8:15 CORE OF IO

7:25 THE DEAD REDS

6:35 PARALLAXIS

5:45 FAT BABE

4:55 THUUM

4:05 DEAD LETTUCE

3:15 KILKOVEC

2:25 TEMPEST

1:35 HUMMUNE

12:45 GRIEF DADDY

 

THE FAT FOX

Stage

Friday Evening    (Age 18+)

10:05 FAINITES

9:15 SIGMA FALLS

8:25 THE WILD CLAIMS 

7:35 THE HIGH WIRE ACT

6:45 CAPTAIN TRIPS

Saturday    (Age 18+)

10:15 HORSEFLIES

9:25 THIEVES BY THE CODE

8:35 SKINNY MILK

7:45 RADLOUSE

THE LOFT (Above the kings)

Stage

Friday Evening    (Age 18+)

10:15 COAX

9:25 MAYFIELD BAND

8:35 THE FREEDUB PRESS

7:45 KINGS & CASTLES

6:55 AVIV & THE EUNUCH HORN

Saturday    (Age 18+)

10:00 MEGAN LINFORD

9:10 TERRIBLE HUMANS

8:20 TWIN KIMBLE

7:30 JIGSAW EYESORE

6:40 THE DIAMOND AGE

5:50 THE DAYTONAS

5:00 KARMABOMB

4:10 BLUSHES

3:20 APEX SUN

2:30 ARID WAVE

THE EDGE OF THE WEDGE
Stage

Friday Evening    (Age 14+)

10:05 THE COLLISION

9:15 LUCKY 13

8:25 STATION 47

7:35 BROTHER DEEP

6:45 NAKAMARRA

Saturday    (Age 14+)

10:05 BEL ESPRIT

9:15 VELUDO PLANES

8:25 ME AND THE MOON

7:35 THE BAYONETTES

6:45 OMAR BABA

5:55 DUTCH CRIMINAL RECORD

5:05 WAIF & STRAY

4:15 CHARLIE MOSS

3:25 ISOLATED ISLANDS

2:35 THE VITRINES

1:45 THIRD TIME LUCKIE

THE ONE EYED DOG

Stage

Friday Evening    (Age 18+)

8:45 MINQUE

7:55 HANG DAI

7:05 CRXSSES

6:15 ALLEGORY

Saturday    (Age 18+)

7:45 ARCADE HEARTS

6:55 FOUR FOLDS LAW

6:05 THE DEAD FREIGHTS

5:15 HOWS HARRY

4:25 ONLY SUN

3:35 CLT DRP

2:45 SAD PALACE

1:55 FUZZWALKER

1:05 FLYING MACHINES

THE ROYAL ALBERT

Stage

Friday Evening    (Age 18+)

11:00 THE PAUL DILLON BAND

10:10 JAMIN

9:20 MARMALADE MOONSHINE

8:30 RICHARD MAYOR

7:40 CALAVERAS

6:50 MATTHEWS CAT

Saturday    (Age 18+)

11:00 ARCHIE LANGLEY

10:10 HEIR OF THE DOG

9:20 NUMBER 9

8:30 BEN BROOKES

7:40 AARON MIDDLETON

THE ATRIUM

Stage

Saturday    (Age 14+ until 7pm)

9:55 ROY PEPLOW

9:10 FUGITIVE ORCHESTRA

8:30 KATIE-LOUISE BALL

7:50 GEORGE REGAN

7:10 PEDRO

6:30 JUSTIN CAPPS

5:50 TOM MILLCHAMP

5:10 ALICE MILBURN

4:30 MAX COWLEY

3:50 MADELINE

3:10 HANNAH MAY

2:30 CHRYSSA BROWN

WINE VAULTS (Stage 2)

Saturday    (Age 14+ until 7pm)

9:30 TEMPLES OF YOUTH

8:45 PAIGE MUNROE

7:45 PERCIVAL ELLIOTT

6:45 HANNAH GYPSY WICKS

5:45 DEVIN-JADE

4:45 HALLAN

3:45 CHRIS PEACE

2:45 THE VELDA TIDES

ACAPULCO

Stage

Friday Evening    (Age 18+)

10:15 FOXER

9:25 OLD SARUM

8:35 BRUTUM FULMEN

7:45 CRASH DIVE SECT

6:55 FAKE EMPIRE

THE HONEST POLITICIAN

Stage

Saturday    (Age 18+)

8:15 NOYO MATHIS

7:25 BATTERY HENS

6:35 JESSE WYLDES

5:45 GLOO

4:55 THE STAYAWAKES

4:05 THE SLM

3:15 MANREADS

2:25 CARL LEWIS: TRACK AND FIELD

Saturday    (Age 14+ until 7pm)

9:50 EYES TO THE SKIES

9:00 OUR PROPAGANDA

8:10 DEMONHEADS

7:20 THE BLEECHERS

6:30 INAIR

5:40 SAINT APACHE

4:50 ICURAS FALLS

4:00 THE GILLIES

3:10 FREAZY

2:20 FREE FROM GRAVITY

LORD JOHN RUSSELL

Stage

Saturday    (14+ until 7pm)

8:00 SLICK MINDED INDIVIDUALS

7:00 WILD FRONT

6:10 DOGSOCKET

5:20 THE CHASE

4:30 IVI

3:40 ALIBI

2:50 PALMS & PELICANS

2:10 ELECTRIC EDEN